fbpx

František Peťko | Svadobný fotograf Trenčín, Žilina, Martin, Bratislava

Fotograf, svadobný fotograf, rodinný fotograf, svadoba, svadobné fotky, rodinné fotky, svadobný príbeh, fotenie svadby, profi fotograf, svadobné galérie na www.frantisekpetko.sk

Svadobné fotenie, reportáž, portrét, rande, rodinky, deti, firmy, produkty, interiéry, exteriéry

Asociácia slovenských svadobných fotografov, fotenie svadby

Člen Asociácia slovenských svadobných fotografov ASSF, svadba, fotenie svadby, svadobné portréty, svadobná reportáž

Svadobná fotokniha – Exkluzívna ručne robená fotokniha

ručne robená svadobná fotokniha, exkluzívna svadobná fotokniha, pravá koža, profesionálna svadobná fotokniha

Čo nosím v mojej fotobrašni ?


Fototechnika, ktorú používam pri fotení

FOTOAPARÁTY

Už nejaký čas sú mojimi najväčšími pomocníkmi dva fotoaparáty Nikon D750, ktoré považujem za najlepšie digitálne Full Frame zrkadlovky na fotenie svadieb vôbec. 24Mpix rozlíšenie dovolí spraviť aj väčšie výrezy ak je treba a čip samotný ma obrovský dynamický rozsah a vysokú citlivosť ISO.

Pred rokom mi učaril jeden skvelý fotoaparát Fujifilm X100F, ktorý mi veľmi prirástol k srdcu. Je malý rozmermi ale veľký vecami, ktoré dokáže. Siahnem po nom tak často ako sa len dá. Sprevádza nás na každom rodinnom výlete a prechádzke. Viac som sa o ňom rozpísal v recenzii na mojej webstránke.

OBJEKTÍVY

Objektívov sa v mojej brašni vystriedalo pomerne veľké množstvo.  Nemohli chýbať veľké a ťažké zoom objektívy od Nikonu, 24-70mm/F2.8 a 70-200mm/F2.8 a pár pevných objektívov. Tie som začal používať čoraz častejšie a nakoniec som moju výbavu zoptimalizoval a zároveň odľahčil.

Ťažké zoomy som predal a momentálne v mojej brašni nájdete len pevné objektívy v ohniskách 20, 85mm a môje hlavné “workhorse” a zároveň najobľúbenejšie objektívy 35mm F1.4G a 58mm F1.4G.

ĎAĽŠIE FOTOPRÍSLUŠENSTVO

Aj keď blesk používam len ked je to naozaj nevyhnutné, nesmie v mojej brašni chýbať Nikon SB700 ktorý dopĺňa 5 kusov Yongnuo YN560 IV. Tieto blesky využívam na osvetlenie priestorov svadobnej hostiny.

Pre každého fotografa, ktorý fotí svadby a eventy dvomi telami je nevyhnutný kvalitný popruh. Ja som si vybral štýlové kožené popruhy od slovenského výrobcu Blackdog Leather Straps. Nesmiernu radosť mi robí aj brašňa Peakdesign Everyday Messenger 15, ktorá je premyslená do najmenšieho detailu.


Invalid username and access token