Čo nosím v mojej fotobrašni?

Moje fotografické začiatky siahajú do roku 2005, keď som si ešte ako študent STU v Bratislave kúpil svoj prvý fotoaparát Panasonic FZ5. Rýchlo som však zistil, kde sú limity malého čipu kompaktného fotoaparátu a 5 mesiacov od jeho kúpy som už držal v rukách novú zrkadlovku KonicaMinolta Dynax 5D. Postupne som si začal budovať výbavu na systéme Minolta, neskôr po kúpe elektronickým gigantom nastal čas na upgrade DSLR tela modelom Sony Alfa A700.  To som už fotil profesionálne a v brašni sa mi vystriedalo množstvo objektívov. Pri mojej obľube v malej hĺbke ostrosti musela byt logicky ďalším fotoaparátom zrkadlovka s Full Frame čipom veľkosti kinofilmového políčka 36x24mm, skvelý Nikon D700, ktorý mi slúžil niekoľko rokov.

Fotoaparáty

Počas sezóny 2015/16 som mal možnosť dostatočne vyskúšať nové telá Nikon D750 a musím povedať že je to skvelý fotoaparát priam ideálny pre svadobných fotografov. Každému ho vrele odporúčam.

Do výbavy mi nedávno pribudol aj fotoaparát Fujifilm X-T10 s objektívom Fujinon 23/F2 R WR. Keď sa mi nechce na rodinný vílet nosiť veľkú zrkadlovku, siahnem po Fujine. Zakaždým odvedie dobrú prácu a výstup z nej je dosť kvalitný na to, aby mi nebolo smutno za fullframe zrkadlovkou ktorá ostala doma na polici.

Objektívy

V mojej brašni nájdete univerzálny profi zoom Nikon 24-70/f2.8G, ktorý je vhodný na všetko a nasadzujem si ho na fotoaparát, keď mi situácia nedovolí fotit dvomi telami.
Čoraz viac však využívam paletu pevných skiel Nikon rady F1.8G, ktoré sú rýchle, ostré a hlavne malé a hlavne ľahké. Vrelo ich odporúčam každému kto to s fotením myslí vážne. Nezľaknú sa aj pracovnej záťaži.

Ďaľšie fotopríslušenstvo

Systémový blesk Nikon SB700, 4x blesk Yongnuo YN560 IV, statívy, dáždniky, sady AA batérii SANYO Eneloop do bleskov, náhradne Li-on batérie do fotoaparátu, sada 16 a 32 GB pamäťových kariet Sandisk, polarizačný filter Hoya Pro1. Brašňe Lowepro Event Messenger 150, Nova 200AW, Mini Trekker AW.