František Peťko | Svadobný fotograf Trenčín, Žilina, Martin, Bratislava

Fotograf, svadobný fotograf, rodinný fotograf, svadoba, svadobné fotky, rodinné fotky, svadobný príbeh, fotenie svadby, profi fotograf, svadobné galérie na www.frantisekpetko.sk

Svadobné fotenie, reportáž, portrét, rande, rodinky, deti, firmy, produkty, interiéry, exteriéry

Asociácia slovenských svadobných fotografov, fotenie svadby

Člen Asociácia slovenských svadobných fotografov ASSF, svadba, fotenie svadby, svadobné portréty, svadobná reportáž

Svadobná fotokniha – Exkluzívna ručne robená fotokniha

ručne robená svadobná fotokniha, exkluzívna svadobná fotokniha, pravá koža, profesionálna svadobná fotokniha

About me


I’m shooting weddings, family, kids, reportage, commercial and products

František Peťko

I was born in 1982. I grew up in a small town in the middle of Slovakia. The city called Hrinova. I studied at the Slovak university of technology in Bratislava, faculty of Mechanical Engineering.

Now I’m living in Dubnica nad Vahom with my wife Lucia and kids Nela and Adrew.

It was more then 10 years ago when I bought my first DSLR Camera. I went through more photographic genres while I found my favourite one – shooting people. Portraits, Weddings, Reportage. Photography has been my big hobby, passion and relax.

I found the way to shooting weddings through my friends. This year I’m starting my 11th Wedding season. Meanwhile, I was a photographer on hundreds of weddings, where I collected valuable experiences.

I do a wedding photography most often. In my photography portfolio you can find weddings, family, date, maternity photo sessions. I’ve started with shooting of products, interiors, companies.

Svadobný deň sa snažím zachytiť originálnym spôsobom s dôrazom na reportáž. Tak ako sú pre mňa dôležité svadobné portréty, ani reportážne fotografie z celého svadobného dňa nemôžu za nimi kvalitou zaostávať. Preto sa snažím vloženú dôveru pretaviť do zachytenia skutočných a neopakovateľných momentov svadobného dňa na fotografiách originálnym spôsobom. Na svadbe som práve tým nenápadným, no vždy tam, kde sa niečo deje. Pri fotení svadobných portrétov uprednostňujem prirodzenosť a uvoľnenosť bez veľkého štylizovania.

Som jedným zo zakladajúcich členov Asociácie slovenských svadobných fotografov (ASSF).